Barokensemble Camerata de Lely
onder leiding van Jacqueline Dubach
Camerata de Lely, het barokensemble van de Kubus, bestaat uit een enthousiaste groep amateurmusici die muziek uit de 16e tot en met de 18e eeuw uitvoeren. Het ensemble bestaat uit blokfluit, viola da gamba, viool en cello en telt zo’n 10 tot 12 muzikanten. Op het repertoire staan werken van bijvoorbeeld Johann Sebastian Bach, Antonio Vivaldi, en Henry Purcell. Het ensemble repeteert wekelijks en treedt regelmatig op, zowel in De Kubus als daarbuiten. In concertprojecten wordt de groep aangevuld met zangers SATB. Het niveau is gemiddeld tot gevorderd. Er is ruimte voor blazers, strijkers en continuo.
Bigband The Q-buskers
onder leiding van Pieter van den Dolder op locatie Corneel
Het paradepaardje van de lichte muziek: The Q-Buskers. Deze bigband speelt in de traditionele bigbandbezetting: vijf saxofoons, vier trompetten, vier trombones, piano, gitaar, bas en drums. Van traditionele swingnummers tot meer eigentijdse arrangementen: het repertoire is veelzijdig en gevarieerd. Afhankelijk van het soort optreden wordt de band uitgebreid met een vocalist(e). Kom gerust eens kijken bij een repetitie of bezoek onze website!
Dwarsfluit ensemble
onder leiding van Willem Hellebrekers
Heb je meer dan vier jaar les- of speelervaring met de dwarsfluit en ben je 19 jaar of ouder? Sluit je dan aan bij het dwarsfluit ensemble en speel samen met anderen gevarieerde liedjes: van barok tot modern en van volksmuziek tot pop.
Saxbende
onder leiding van David Cristobal Litago
In saxofoon ensemble Saxbende komen alle lichte muziekstijlen voorbij: pop, rock, blues, ballads en Latin. De saxofonisten spelen meerstemmige arrangementen. Het ensemble bestaat voornamelijk uit alt- en tenorsaxofoons, maar er is ook plaats voor sopraan- en baritonsaxen. Het ensemble treedt meerdere keren per jaar op.